למי מאיתנו לא סבל בחייו מנפילת קשות של חשמל? פתאום כל הבית מחשיך, הטלוויזיה כבויה ואנחנו מתחילים לחפש את המציתים השונים ברחבי הבית ואת נירות הנשמה או השבת ומקווים שהסוללה בטלפון מספיק מלאה בכדי לסחוב עם הפלאש לפחות עד שיחזור החשמל ומקווים שמדובר בהפסקה אזורית ושלא בבעיה נקודתית. אם מדובר בהפסקה בגלל בעיה נקודתית… זה הזמן להתייעץ עם חשמלאי מוסמך. 

מה הן עבודות חשמל בכלל? 

מדובר בעצם בעבודות שעוסקות בעיקר בהתקנות של רשתות חשמל וציוד חשמלי לכל מטרה שקיימת בבית. חשוב להבין שרשת החשמל הנה החלק שמחבר בין כל חלקי הבית ומדובר בחלק אולי החשוב ביותר וללא רשת זו החיים שאנו חיים יהיו הרבה יותר מסובכים ממה שאנחנו מכירים בפועל. תכנון נכון של רשת החשמל מהווה בסיס לפעילות הנכונה והיעילה של המערכות המבוססות חשמל בבית. כאשר אנשים ניגשים להכנת תכנית החשמל הביתית למוצרי החשמל וצריכתם יש משמעות רבה. 

אז מהי הפסקת חשמל? 

הפסקת חשמל לרוב קורית עקב עומס יתר של מכשירי החשמל על הרשת החשמלית כאשר המכשירים נמצאים בהספק גבוה. המפסקים שנמצאים בלוח החשמל הם שם לא רק בכדי להודיע על תקלה אלא בכדי למנוע התחממות יתר ואת המצב ש"הלך החשמל בבית" ולהפסיק את הספקת החשמל כאשר נגרם קצר חשמלי. 

אז מי הוא חשמלאי מוסמך? 

מקצוע החשמלאות הוא המקצוע שעוסק בהתקנת ציוד חשמלי וכן בהעברת חיווט וחיבורו של חיווט זה בלוח. העידן המודרני הנו עידן שהשימוש במכשירי החשמל הנו גבוה ולכן החשמלאות מהווה מקצוע מאוד מבוקש ומאוד נצרך. מקצוע החשמלאות מחזיק במספר רב של התמחויות ולא כל חשמלאי יכול להתעסק בכל לוח חשמל, התחום כבר הגיע לתחומים רבים ולכן תמצאו חשמלאים כגון חשמלאי רכב, חשמלאים תעשייתיים וכן רישיונות שונים בתחום המאפשרים את עבודות החשמלאי.

עוזר חשמלאי הנו הדרגה הבסיסית ביותר והוא נותן לעבוד בעבודות חשמל רק תחת פיקוח צמוד של חשמלאי המחזיק בתעודה גבוהה יותר. החשמלאי המעשי לעומת זאת הנה הדרגה המאפשרת לבצע עבודות חשמל במבנים בעלי פאזה אחת וזה רק בתנאי שההזנה הראשית לא עולה על 80 אמפר. החשמלאי המוסמך לעומת זאת הנו רישיון המעניק את האפשרות לעסוק בחיבורים ללא תנאי של פאזה אחת ולכן גם יכול לעבוד עם חיבור תלת פאזי, ואדם שמחזיק בתעודה של חשמלאי מוסמך יכול להציע את עבודתו ואת שירותיו לכל לקוח בכל מגזר (עסקי או פרטי). עבודתו של החשמלאי המוסמך הנה התקנה של שקעים ומתגים, תכנון של תשתיות חשמל, שדרוג והתקנה של לוחות חשמל ועוד מגוון רב.
לכן כאשר הלך החשמל בבית חשוב לזכור לבדוק שאכן מדובר בחשמלאי מוסמך אשר רשאי לבצע את העבודות ולא יעשה פגיעה ברשת הקיימת. 

חפשו תמיד אחר חשמלאי באזור מגוריכם, גרים בצפון או בחיפה? איש מקצוע או חשמלאים בחיפה אלו המומחים שעליכם להגיע אליכם.